Vítejte na ZDRAV.cz
  Hledat

Rozšířené hledání

  Menu
· Všechna témata
· Archiv
· Statistiky
  Přihlášení
Uživatelské jméno

Heslo

Registrací získáte možnost přispívat, diskutovat, měnit vzhled...
  Uživatelské menu

  Bezcigaret.cz
Do nového dne
uh, uh, uh
s cigaretou
  Redakce
· Reklama
· Redakce
· Prohlášení
  Archiv html
· Adresář firem
· Zákony a vyhlášky
· Marketing pro zdraví
  Zdrav.cz

Přidat zdrav.cz
do Oblíbených položek

Ikona na Vaše stránky
www.zdrav.cz

Zdrav.cz
jako Výchozí stránka

Středa, 08.Říjen 2003 Zdravotní rádce 

Pacienti trpící migrénou by měli znát možnosti efektivní léčby této nemoci, jedné z 20 nejčastějších chronických
onemocnění na světě. Tento názor zazněl u příležitosti zahájení třetího kongresu Světové asociace pro chronické bolesti hlavy (WHA), který se konal v první polovině září v Římě. Migréna je onemocněním, které značně ovlivňuje ekonomiku a psychiku obyvatelstva, přesto jenom 15 procent pacientů trpících migrénou navštívilo lékaře. Podle odhadů dosahují ztráty produktivity práce v souvislosti s migrénou výše 9,3 miliard dolarů ve Velké Británii a 17 miliard dolarů v USA. Také v ČR je migréna nedostatečně léčena a diagnostikována.

Přitom podle doc. Gerharda Waberžinka, přednosty Neurologické kliniky FN Hradec Králové, bolestmi hlavy trpí asi 40 % populace a z toho 50 % jsou to právě migrény, které lidem znemožňují plnohodnotný život. V ČR trpí migrénou asi 300 – 400 tisíc lidí, z nichž se 20-40 % neléčí vůbec a 30-50% se léčí samo. Ne vždy je ovšem samoléčba zcela úspěšná.
Proto se v ČR rozbíhá projekt „Makovice“, který odborně garantuje Czech Headache Society. Jeho základním principem je nabídka specializované lékařské péče přes internet, kde se o svých potížích s bolestmi hlavy můžeme dozvědět více a také je možno si touto cestou domluvit návštěvu lékaře – specialisty na léčbu bolestí hlavy. Podobnou službou je též bezplatná telefonní linka „Léčba bolesti hlavy“ na telefonním čísle 800 555 430. I zde je možno se objednat se svými potížemi k odbornému lékaři. Projekt „Makovice“ podporuje farmaceutická společnost GlaxoSmithKline.
1.10.2003


- Vytisknout stránku -

  Související odkazy
 Více z Tématu - Zdravotní rádce