Vítejte na ZDRAV.cz
  Hledat

Rozšířené hledání

  Menu
· Všechna témata
· Archiv
· Statistiky
  Přihlášení
Uživatelské jméno

Heslo

Registrací získáte možnost přispívat, diskutovat, měnit vzhled...
  Uživatelské menu

  Bezcigaret.cz
Do nového dne
uh, uh, uh
s cigaretou
  Redakce
· Reklama
· Redakce
· Prohlášení
  Archiv html
· Adresář firem
· Zákony a vyhlášky
· Marketing pro zdraví
  Zdrav.cz

Přidat zdrav.cz
do Oblíbených položek

Ikona na Vaše stránky
www.zdrav.cz

Zdrav.cz
jako Výchozí stránka

Pátek, 16.Duben 2004 Zdravotní rádce 

„Průvodce systémem zdravotní péče České republiky“ v několika jazykových verzích (anglicky, německy, rusky, ukrajinsky, vietnamsky) pomáhá cizincům lépe se orientovat v našem zdravotnictví. Informační text seznamuje cizince, kteří navštíví Českou republiku se základními principy zdravotního systému v ČR. Podává dostatečné množství informací především cizincům, kteří v ČR pracují krátkodobě nebo hledají v naší republice nový domov nebo se zde delší dobu zdržují. Příručka je především určena cizincům, kteří jsou u nás zaměstnáni nebo zde podnikají.

Příručka postupně rozebírá jednotlivé situace ve kterých se cizinec může nacházet. Seznamuje čtenáře s okolnostmi za jakých lze čerpat zdravotní péči v případě, že je cizinec na našemu území v běžném pracovním poměru nebo jako podnikatel - osoba samostatně výdělečně činná. Uvádí také, jak je to s pojištěním dětí narozených na našem území. Podrobně rozebírá typy zdravotního pojištění, vypočítává zdravotní pojišťovny. Brožura nezapomíná ani upozornit na povinnosti cizinců při čerpání zdravotní péče na našem území.

Texty jsou veřejně přístupné na internetových adresách v těchto jazykových mutacích:

anglicky, německy, vietnamsky, rusky, ukrajinsky a česky

Příručku zpracoval Institut zdravotní politiky a ekonomiky za finanční podpory Ministerstva vnitra ČR a v těsné spolupráci s pracovníky Ministerstva zdravotnictví ČR, Kanceláře veřejného ochránce práv, Všeobecné zdravotní pojišťovny a dalších organizací.- Vytisknout stránku -

  Související odkazy
 Více z Tématu - Zdravotní rádce