Vítejte na ZDRAV.cz
  Hledat

Rozšířené hledání

  Menu
· Všechna témata
· Archiv
· Statistiky
  Přihlášení
Uživatelské jméno

Heslo

Registrací získáte možnost přispívat, diskutovat, měnit vzhled...
  Uživatelské menu

  Bezcigaret.cz
Do nového dne
uh, uh, uh
s cigaretou
  Redakce
· Reklama
· Redakce
· Prohlášení
  Archiv html
· Adresář firem
· Zákony a vyhlášky
· Marketing pro zdraví
  Zdrav.cz

Přidat zdrav.cz
do Oblíbených položek

Ikona na Vaše stránky
www.zdrav.cz

Zdrav.cz
jako Výchozí stránka

Středa, 07.Květen 2008 Články 

Ve světle nových skutečností lze jednoznačně usoudit, že finanční skupina Agel není tou finální stanicí, která ovládne české zdravotnictví. Funguje jen jako zprostředkovatel spolu s lidmi z Ministerstva zdravotnictví. Na obzoru se začíná objevovat americká nadnárodní organizace řízené péče Kaiser Permanente. Jedná se o největší organizaci řízené péče v U.S.A. a ta se chystá expandovat do ČR.

1. Kaiser Permanente (KP) odstartoval mezinárodní poradenství v oblasti zdravotnictví. V článku (http://www.prnewswire.co.uk/cgi/news/release?id=57278) nabízí své poradenské služby v oblasti strategie, plánování, ekonomiky ve zdravotnictví atd. v ostatních zemích světa. Netají se tím, že má dostatek financí ke své expanzi.

2) Kaiser Permanente International (odnož KP pro zahraničí) zveřejnil na svých webových stránkách zahraniční klienty, se kterými spolupracuje (http://xnet.kp.org/kpinternational/clients.html). Z ČR se jedná o 3 klienty: Euromednet (nyní Nemocnice Třinec Podlesí a.s. vlastněná Agelem), Hutnická zaměstnanecká pojišťovna (ovládaná Agelem), Reforma zdravotnictví-forum.cz (http://healthreform.cz/; Macháček, Julínek, Hroboň, Bryndová, Svejkovský, Hodyc).

3) Ve dnech 6.-8. 4. 2008 proběhl v Praze 4. International Health Summit 2008 (http://ihsummit.eu/home.html). Uspořádalo ho občanské sdružení Reforma zdravotnictví-forum.cz ve spolupráci s americkým partnerem The Governance Institute (James A. Rice). Důležitým hostem byl také generální ředitel KP pan George C. Halvorson. Jeho přednáška byla zveřejněna v českém časopise Medical Tribune.

4) Posledním indicií je poradenská firma McKinsey&Co, která funguje po celém světě. Pro KP tato firma prováděla v roce 1995 strategické plánování a obdržela velmi tučné odměny (http://kaiserpapershawaii.org/kaiserwatch.htm). Není náhodou, že MUDr. Pavel Hroboň pracoval pro McKinsey&Co 4 roky (98-02) jako konzultant. A není náhodou, že u McKinsey&Co současná poradkyně ministra Julínka PhDr. Lucie Bryndová získala doktorát.

Poslední jmenovaný zdroj je dlouhý článek o nekalých praktikách KP (miliardové zisky, omezování péče pro pacienty, propouštění vyškolených odborníků-lékařů výměnou za lékaře-začátečníky, obrovské výdaje na svou reklamu, miliónové pokuty za zanedbání péče atd.). Stojí za to si ho celý pročíst, protože si člověk udělá představu, jak ve skutečnosti funguje KP. Existují i další webové stránky jako např. www.kaiserthrive.org, kde jsou zveřejňovány aktuální žaloby na KP i zkušenosti obyčejných lidí s KP (zanedbání péče, odmítnutí péče, neproplacení péče). Také jsou popsány způsoby, jak KP zneužívá svůj statut neziskové organizace.

Kaiser Permanente logicky ztrácí americké klienty (pokles z 8,5 mil na 6,9 mil. za posledních 6 let), a proto hledá jiný zdravotnický trh. ČR se zdá jako ideální - levná pracovní síla, legislativa o řízené péči nachystaná na objednávku, v případě žalob ze strany pacienta: pomalé soudy a velmi, velmi směšná odškodnění. Navíc stát každý rok nasype 500 mil. Kč na vzdělávání lékařů v soukromých nemocnicích. Julínek usilovně prosazuje zvýšení týdenní pracovní doby u zdravotníků. Prostě se pracuje na každém detailu tak, aby americká strana byla spokojená. Takže stačí, aby si Kaiser Permanente „plácnul“ s Hroboněm, Julínkem, Macháčkem a Chrenkem, předal jim miliardy dolarů za české zdravotnictví a obchod století bude uzavřen!!!

Pokud k tomu pomyslnému „plácnutí“ dojde, bude se jednat o nevratné změny. ČR bude ještě ve větším průšvihu než Slovensko, protože miliardové arbitráže v dolarech už nikdy občané ČR nezaplatí!!!!

Written by P. P.
Monday, 05 May 2008
Zdroj: http://vulgo.net>


-
Vytisknout stránku -

  Související odkazy
 Více z Tématu - Články