Vítejte na ZDRAV.cz
  Hledat

Rozšířené hledání

  Menu
· Všechna témata
· Archiv
· Statistiky
  Přihlášení
Uživatelské jméno

Heslo

Registrací získáte možnost přispívat, diskutovat, měnit vzhled...
  Uživatelské menu

  Bezcigaret.cz
Do nového dne
uh, uh, uh
s cigaretou
  Redakce
· Reklama
· Redakce
· Prohlášení
  Archiv html
· Adresář firem
· Zákony a vyhlášky
· Marketing pro zdraví
  Zdrav.cz

Přidat zdrav.cz
do Oblíbených položek

Ikona na Vaše stránky
www.zdrav.cz

Zdrav.cz
jako Výchozí stránka

Čtvrtek, 28.Srpen 2008 Články 

Mezi byznysmeny, kteří chtějí vydělávat peníze v českém zdravotnictví, včera skočil rovnýma nohama i nejbohatší Čech Petr Kellner. Podobně jako Agel Tomáše Chrenka nebo Appian Group Marka Čmejly požádala Kellnerova Česká pojišťovna ministerstvo zdravotnictví o provozování své vlastní zdravotní pojišťovny. "Žádostí o licenci na Zdravotní pojišťovnu České pojišťovny vysílá Česká pojišťovna jasný signál, že českému zdravotnictví věří a považuje ho za oblast, ve které je možné dlouhodobě působit," říká mluvčí České pojišťovny Václav Bálek.

Boj o 220 miliard

Česká pojišťovna moc dobře ví, co dělá. V českém zdravotnictví je totiž pro velký byznys ideální konstelace. Zdravotní pojišťovny jsou s víc než 32miliardovým přebytkem nejbohatší v historii, ještě spoustu let by měly vydělávat, a čeští pacienti stále čekají na to, až jim někdo nabídne něco navíc.
Ve zdravotnictví jsou teď takové peníze, že se firmy můžou v přetahování pacientů trumfovat. Rovnice je jednoduchá: kdo získá víc klientů, urve větší část peněz z povinně vybírané zdravotní daně. Jen letos se ve zdravotnictví protočí 220 miliard.
Téhle bitvy se chtějí zúčastnit i další hráči. O zdravotní pojišťovnu nedávno požádal i Appian Group nebo firma Czech Media Corporation Ivana Zacha.
Přetáhnout českého pacienta přitom vůbec není těžké. Docela dobře to dokazuje zdravotní pojišťovna Agel, kterou už pět měsíců buduje Tomáš Chrenek. Ten díky bonusu 1500 korun, který dává všem novým pojištěncům na lepší plomby nebo na antikoncepci, jen za srpen zdvojnásobil počet klientů své pojišťovny na 18 tisíc.
A například řetězec praktických lékařů Moje ambulance, kterou buduje třinecký podnikatel Marek Potysz, přebral konkurenci pět tisíc pacientů - za to, že jim nabízí dvanáctihodinovou ordinační dobu, možnost objednat se pomocí esemesky nebo stokorunový šek na nákup v lékárně.

Ordinace nechceme

Výhody bude svým budoucím klientům nabízet i Česká pojišťovna. Lidem, kteří k ní od konkurence přejdou, může například výhodně nabídnout komerční připojištění, kterým budou lidé platit poplatky v nemocnici. A to zároveň může skloubit i s výhodnější nabídkou životního nebo havarijního pojištění. "Navíc můžou díky své obrovské databázi dělat velmi efektivní nábor pojištěnců," dodává ekonom Miroslav Zámečník.
Na rozdíl od Chrenkova Agelu, který už dnes kromě pojišťovny ovládá 12 nemocnic, šest poliklinik nebo síť lékáren, se ale zatím Kellner do hromadného nakupování ordinací nebo nemocnic zatím nechystá. "O oblast zdravotnických zařízení se začala zajímat i řada větších investorů. Česká pojišťovna v současné době do této oblasti vstoupit nechce," říká prozatím mluvčí Bálek.

28. 8. 2008 00:01
Zdroj: HN.IHNED.CZ


- Vytisknout stránku -

  Související odkazy
 Více z Tématu - Články