Vítejte na ZDRAV.cz
  Hledat

Rozšířené hledání

  Menu
· Všechna témata
· Archiv
· Statistiky
  Přihlášení
Uživatelské jméno

Heslo

Registrací získáte možnost přispívat, diskutovat, měnit vzhled...
  Uživatelské menu

  Bezcigaret.cz
Do nového dne
uh, uh, uh
s cigaretou
  Redakce
· Reklama
· Redakce
· Prohlášení
  Archiv html
· Adresář firem
· Zákony a vyhlášky
· Marketing pro zdraví
  Zdrav.cz

Přidat zdrav.cz
do Oblíbených položek

Ikona na Vaše stránky
www.zdrav.cz

Zdrav.cz
jako Výchozí stránka

Čtvrtek, 09.Červen 2011 Články 

zavinily údajně stovky stran dokumentů, které zaslaly odboráři ministerstvu zdravotnictví.
"Přišlo to na poslední chvíli a v našich silách nebylo to celé zvládnout. Teď se tím teprve probíráme," uvedl náměstek pro zdravotní péči Vítězslav Vavroušek a dodal, že mu to připadá téměř jako obstrukce.Podle plánu totiž měla už v úterý zákony projednat vláda. Tak, aby mohly do konce června projít sněmovnou, jak koalice před dvěma měsíci prohlásila. Odbory však odmítají, že by reagovaly nestandardně.

"Problém je jinde. Všechny ty termíny jsou nastaveny nerealisticky. Zákonů je tolik, že se to v tom čase vůbec nedá stihnout. A to, že přišlo připomínek hodně, jen ukazuje, že to bylo děláno ve chvatu a nedobře," popisuje Ivana Břeňková z Odborového svazu zdravotní a sociální péče.
Ministerstvo zdravotnictví už ale podle Vavrouška moc úprav dělat nemůže. "Projdeme ty připomínky, ale myslím, že se to už upravovalo z tolika stran, že prostor pro další změny moc není," myslí si Hegerův náměstek.
Tři zdravotnické zákony, které zčásti kopírují dřívější návrhy ministra Tomáše Julínka, totiž budí kontroverze na všech stranách.

Přinášejí zásadní změny. "V podstatě to říká, že se pacienti budou léčit jen podle toho, kolik bude zrovna peněz," zlobí se Břeňková. Podle ministra Hegera to mít ale v praxi žádný revoluční dopad nebude. Prý jde spíše o právní ochranu lékařů.

"Finanční regulace je v nemocnicích běžná už dnes. Lékaři ale mají někdy hrůzu, že budou postihováni za to, že nabízejí méně péče, než je podle ústavy možné," vysvětlil před časem na fóru o reformě ministr.

Podle expertů na medicínské právo to však znamená, že se pacienti nebudou moci odvolávat. Dnes přitom běžně podávají žaloby a někdy i trestní oznámení, pokud mají pocit, že jim lékař nenabídl všechny možnosti léčby.

8.6.2011
Zdroj: ihned.cz


- Vytisknout stránku -

  Související odkazy
 Více z Tématu - Články