Vítejte na ZDRAV.cz
  Hledat

Rozšířené hledání

  Menu
· Všechna témata
· Archiv
· Statistiky
  Přihlášení
Uživatelské jméno

Heslo

Registrací získáte možnost přispívat, diskutovat, měnit vzhled...
  Uživatelské menu

  Bezcigaret.cz
Do nového dne
uh, uh, uh
s cigaretou
  Redakce
· Reklama
· Redakce
· Prohlášení
  Archiv html
· Adresář firem
· Zákony a vyhlášky
· Marketing pro zdraví
  Zdrav.cz

Přidat zdrav.cz
do Oblíbených položek

Ikona na Vaše stránky
www.zdrav.cz

Zdrav.cz
jako Výchozí stránka

Pondělí, 04.Červenec 2011 Články 

Služeb domácí zdravotní péče využilo loni 143 000 pacientů, oproti roku předchozímu je to pokles o jedno procento. Čtyři pětiny pacientů byly starší 65 let, méně než jedno procento děti a dospívající.

Tyto služby loni poskytovalo přes 3000 odborných pracovníků. Loni uskutečnili 5,7 miliónu návštěv u pacientů, v průměru 40 u jednoho. Celkem provedli 11,4 miliónu zdravotních výkonů, z nich 92 procent hradily zdravotní pojišťovny. Z výkonů hrazených pacientem necelá pětina byly zdravotní výkony, většina tedy byla sociální péče, hrazená pacientem částečně nebo plně.
Z celkového počtu klientů domácí péče tvořili chroničtí pacienti 85 procent, je to zhruba stejně jako rok předtím. Pacientů s akutním onemocněním o deset procent ubylo, bylo jich 15 996, pacientů po operaci či úrazu ubylo o dvě procenta, bylo jich 11 839. Domácí hospicová péče, kdy jde hlavně o zmírnění utrpení umírajících, byla poskytnuta 9430 pacientům, je to pokles o dvě procenta.
Síť pracovišť domácí péče se v ČR začala tvořit po roce 1990, pracovišť je nyní 464. Domácí péče vychází vstříc celosvětovému trendu umožnit pacientům léčení a umírání v jejich sociálním prostředí. Ve třech čtvrtinách pracovišť byla dostupnost domácí zdravotní péče nepřetržitá, přes 90 procent mělo smlouvu se zdravotní pojišťovnou.

8.6.11
Zdroj: čtk


- Vytisknout stránku -

  Související odkazy
 Více z Tématu - Články